اخبار فناوری پزشکی

حس گر های خودکار پوشیدنی و برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند برای کنترل تاثیرات استرس بر سلامت

autosense-wearable-sensors-smart-phone-app-helping-manage-health-effects-stress

حس گر های خودکار پوشیدنی و برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند برای کنترل تاثیرات استرس بر سلامت
تاثیرات استرس بر روی سلامت ، بخش اصلی تمرکز تحقیقات بهداشت عمومی بوده است اما این پیشرفت ها به دلیل نبودن سنسورهای پوشیدنی محدود است.
محققین دانشگاه دولتی اوهایو اخیرا سنسورهای بی سیم و پوشیدنی را تجزیه و تحلیل کرده اند که قسمتی از سیستمی می باشند که توسط شرکت AutoSense  توسعه یافته اند.
حسگرهای سیستم بطور موثر اندازه گیری های قلبی و عروقی، تنفسی، تنظیم حرارت بدن را جمع آوری و پردازش می کنند و می تواند درباره وضعیت کلی استرس افراد تست شده در محیط طبیعی آنها اطلاعاتی را فراهم کند.
این سیستم از ویژگی هایی بهره می برد که بر بسیاری از چالش هایی که تلاش های گذشته روبرو بوده ، غلبه کند. این ویژگی ها شامل یک طرح شش حس گری است به شکل سازه کوچکی است که پوشیدن آن را امکان پذیر میسازد و یک طرح رادیویی با کاربرد فناوری بسیار جدید و با توان کم و یکچارچه که اطلاعات ده روز متوالی کنترل را ارائه میدهد و حتی در محیط های شلوغ نیز عمل میکند. اندازه گیرهای حسگر در برابر منابع مختلف خطاها که طبیعتا در این زمینه وجود دارند مقاوم می باشند . اطلاعات و شیوه های تشخیصی که سیستم هایی از این قبیل می توانند فراهم آورند، می تواند عامل بسیار مفیدی برای پیشبرد پیشرفت های مراقبت های پزشکی باشد
 
 
 
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 17 =