اخبار فناوری پزشکی

کارخانه تولید ایمپلنت های استخوانی در همدان در حال احداث است

رییس سازمان صنایع و معادن استان همدان گفت: کارخانه تولید ایمپلنت های استخوانی زیر نظر شرکت هیپوکرات ترکیه برای نخستین بار در غرب کشور در شهرستان کبودرآهنگ استان همدان در حال احداث است.

به گزارش راسخون به نقل از ایرنا، ‘خسرو سامری’ یکشنبه شب در حاشیه دیدار ستاد سرمایه گذاری استان با اعضای شرکت هیپوکرات ترکیه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این کارخانه جزو پنج مرکز تولید کننده پروتزهای ارتوپدی و ایمپلنت های استخوانی در کشور است.
وی ادامه داد: آبان ماه ۸۹ جواز تاسیس کارخانه تولید ایمپلنت های استخوانی در شهرستان کبودرآهنگ صادر شد و این پروژه تاکنون حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی اعتبار احداث و راه اندازی این کارخانه را ۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: بانک صنعت و معدن بانک عامل این طرح است و این پروژه از طرح های آمایشی بانک صنعت و معدن استان همدان به شمار می رود.
وی افزود: این طرح قابلیت جذب بیش از ۵۰ نفر نیروی متخصص را به صورت مستقیم دارد.
وی اظهار امیدواری کرد این طرح سال آینده به بهره برداری برسد.
رییس سازمان صنایع و معادن استان همدان درخصوص زمینه های ایجاد همکاری های تجاری با کشور ترکیه خاطرنشان کرد: برگزاری همایش بین المللی سرمایه گذاری در سال ۸۸ در استان همدان، زمینه ساز اعزام یک هیات تجاری متشکل از ۶۰ نفر از سرمایه گذاران استان همدان در بخش خصوصی و مسوولین استانی در سال ۸۹ به کشور ترکیه شد.
وی ادامه داد: در این سفر تفاهم نامه ای بین شرکت پویان طب هگمتانه از بخش خصوصی و شرکت هیپوکرات ترکیه در زمینه تولید ایمپلنت های استخوانی منعقد شد.
سامری اظهار داشت: با پیگیری مستمر شرکت پویان طب هگمتانه و پیگیری مسوولان استانی این تفاهم نامه تبدیل به قرارداد شد و احداث کارخانه تولید ایمپلنت های استخوانی در همدان ثمره همکاری

مشترک میان این دو مجموعه است.
وی گفت:در این قرارداد مقرر شد محصولات این کارخانه با لیسانس کشور ترکیه تولید و ۴۰ درصد از تولیدات آن توسط شرکت هیپوکرات به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر شود.
وی افزود:هشت کشور، بازار هدف این مجموعه در بخش صادرات خواهد بود.
سامری اظهار امیدواری کرد این سرمایه گذاری آغازی برای همکاری های بیشتر ایران و ترکیه باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + پنج =