اخبار فناوری پزشکی

مشاهده واضح تر و شفاف تر از طریق نانو لوله های فلورسنت

 

مشاهده بهتر و واضح تر دارو از طریق نانو لوله های فلورسنت در هنگام مشاهده اعضای داخلی موش.
 
تولید دارو برای مبارزه یا درمان بیماری غالبا مستلزم مرحله امتحان بر روی موش ها است، بنابراین توانایی نگاه کردن دقیق و واضح به اعضای داخلی موش واقعا ارزشمند است.
 
امروزه محققان دانشگاه استنفورد شیوه تصویربرداری توسعه داده اند که با استفاده از نانو لوله های کربنی فلورسنت به آنها این اجازه را می دهد تا عمق چند سانتی متری درون موش را با شفافیت بسیار بیشتر درمقایسه با رنگ های متعارف مشاهده کنند. برای جانوری به اندازه موش، چند سانتی متر تفاوت بسیار زیادی است.
 
هانگ جی، استاد شیمی این دانشگاه می گوید:" ما قبلا از نانو لوله های کربنی مشابه برای تزریق داروها برای درمان سرطان در تست های آزمایشی بر روی موش ها انجام داده ایم، اما آیا شما میخواهید بدانید که در کجا تزریق موفق بوده؟با نانو لوله های فلورسنت، ما میتوانیم تزریق و تصویری برداری را به صورت همزمان و در زمان واقعی انجام دهیم برای ارزیابی صحت اینکه دارو موفق بوده است یا نه.
 
محققین نانو لوله های کربنی تک جداره را به داخل بدن موش تزریق میکنند ومی توانند همان گونه که لوله ها از طریق جریان خون وارد اعضای میشوند مشاهده کنند. نانو لوله ها در واکنش به نور لیزر که به سوی موش هدایت میشود به رنگ شفاف در می آیند، در حالی که دوربینی که با طول موج های نزدیک به مادون قرمز نانو لوله ها تنظیم شده تصاویر را ضبط میکند.با متصل کردن نانو لوله ها به دارو، محققین میتوانند مشاهده کنند که چگونه دارو در سرتاسر بدن موش پیشرفت میکند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا