اخبار فناوری پزشکی

حس گر های خودکار پوشیدنی و برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند برای کنترل تاثیرات استرس بر سلامت

autosense-wearable-sensors-smart-phone-app-helping-manage-health-effects-stress

حس گر هاي خودکار پوشيدني و برنامه هاي کاربردي گوشي هاي هوشمند براي کنترل تاثيرات استرس بر سلامت
تاثيرات استرس بر روي سلامت ، بخش اصلي تمرکز تحقيقات بهداشت عمومي بوده است اما اين پيشرفت ها به دليل نبودن سنسورهاي پوشيدني محدود است.
محققين دانشگاه دولتي اوهايو اخيرا سنسورهاي بي سيم و پوشيدني را تجزيه و تحليل کرده اند که قسمتي از سيستمي مي باشند که توسط شرکت AutoSense  توسعه يافته اند.
حسگرهاي سيستم بطور موثر اندازه گيري هاي قلبي و عروقي، تنفسي، تنظيم حرارت بدن را جمع آوري و پردازش مي کنند و مي تواند درباره وضعيت کلي استرس افراد تست شده در محيط طبيعي آنها اطلاعاتي را فراهم کند.
اين سيستم از ويژگي هايي بهره مي برد که بر بسياري از چالش هايي که تلاش هاي گذشته روبرو بوده ، غلبه کند. اين ويژگي ها شامل يک طرح شش حس گري است به شکل سازه کوچکي است که پوشيدن آن را امکان پذير ميسازد و يک طرح راديويي با کاربرد فناوري بسيار جديد و با توان کم و يکچارچه که اطلاعات ده روز متوالي کنترل را ارائه ميدهد و حتي در محيط هاي شلوغ نيز عمل ميکند. اندازه گيرهاي حسگر در برابر منابع مختلف خطاها که طبيعتا در اين زمينه وجود دارند مقاوم مي باشند . اطلاعات و شيوه هاي تشخيصي که سيستم هايي از اين قبيل مي توانند فراهم آورند، مي تواند عامل بسيار مفيدي براي پيشبرد پيشرفت هاي مراقبت هاي پزشکي باشد
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا